Українські військові оцінили американські генератори

Починаючи з 2014 року Пентагон виділив Україні понад 1,3 мільярда доларів на зміцнення обороноздатності і поліпшення взаємодії з НАТО. Також США передали українським військовим, станції контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, тепловізори, радіостанції, стрілецьку зброю та боєприпаси на порівнянну суму. Однак вся ця допомога була використана досить своєрідним чином.
Друг і бізнес-партнер президента України Петра Порошенко, перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, через підконтрольні йому компанії закуповував на американські гроші запасні частини для військової техніки в Росії. Потім ці запчастини поставлялися за завищеними в 2-5 разів цінами українським оборонним підприємствам, а різниця виводилася в офшор. Журналісти, які проводили розслідування, оцінили суму розкрадань в 10 мільйонів доларів. Скільки на цих угодах заробили російські оборонні підприємства можна лише здогадуватися.
У свою чергу рядовий склад української армії продавав сепаратистам Донбасу отримується в якості безоплатної допомоги майно і зброю (тепловізори, оптику, стрілецьку зброю тощо). Тому Пентагон заборонив використання протитанкових ракетних комплексів Javelin українськими військовими в зоні проведення операції об’єднаних сил.
У березні у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (н. п. Старичі, Львівської області, Україна) у американських військових були вкрадені сім електричних генераторів на суму понад 35 тисяч доларів. З охоронюваного американським спецназом військового об’єкта загадковим чином вивезли сім генераторів і жоден з українських та американських військових нічого підозрілого не бачив.
Як не намагається українська влада прикрити словами про інтеграцію з НАТО і протистояння російській агресії корупцію і крадіжку, масштаби негативних проявів настільки великі, що пора почати серйозну боротьбу з ними. Інакше у Пентагону скінчиться терпіння і гроші американського платника податків.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s